احداث مجتمع تفریحی توریستی

احداث مجتمع تفریحی توریستی در راستای گسترش فرهنگ گردشگری یا توریسم انگلیسی  (tourism)  به طور کلی به عنوان مسافرت تفریحی در نظر گرفته می‌شود.

به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر یا توریست  (tourist)  گفته می‌شود. واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط اقدام به مسافرت کردن نمودند. سفر وگردشگری یکی از راههای تجدید نیرو وکاهش خستگی هایی است که هریک از انسان های امروزی به نحوی درگیر آن شده اند.

 ایجاد مکان هایی با عنوان مجتمع تفریحی و توریستی با شرایط رفاهی مناسب، خود فراخوان مناسبی برای جذب افراد به سوی چنین مکان هایی می باشد به ویژه در زمانی که مجتمع تفریحی و توریستی در داخل شهر و یا درآستانه ی ورودی شهر قرارگرفته باشند

همان گونه که مشاهدات نشان می دهد شمال کشور ایران (استانهای گیلان ومازندران) دارای مکان های تفریحی –  ساحلی بسیاری می باشند. برای ایجاد چنینی مکان هایی دلایل فراوانی از جمله : وجود دریای خزر، جنگلهای طبیعی  فراوان و آب و هوای معتدل مناسب و … می توان نام برد. طبیعتاً ساخت و احداث مجتمع تفریحی و توریستی دائر این شهر ها دارای مزیت های فروان است هر چند رقابت تنگاتنگ در آن وجود دارد.

طراحی معماری و سازه ای مجتمع تفریحی و توریستی

طراحی معماری و سازه ای مجتمع تفریحی و توریستی مقدمه ساخت و احداث مجتمع تفریحی و توریستی می باشد در طراحی و ساخت مجتمع تفریحی و توریستی بحث زیبایی  در جذب مشتری حرف اول را می زند .

طراحی مجتمع تفریحی و توریستی می تواند به صورت سنتی و با توجه به اقلیم منطقه انجام شود لیکن در هر حال بایستی وجه توریستی و گردشگری کار در آن لحاظ شود.

رستوران سنتی

ساخت رستوران سنتی در مجتمع های گردشگری

در ساخت سازه مجتمع تفریحی و توریستی می توان از سازه های فلزی استفاده کرد که مانند سوله ها مزیت آن در سرعت عمل ساخت، سادگی نصب و اجرا شدن و قابلیت باز و بسته شدن مجدد است.

2 دیدگاه در “احداث مجتمع تفریحی توریستی

  1. این رستورانی که در تصویر نشون دادین چقدر جذابه. کجاست؟

  2. بسیار عالی، ممنون از مقاله مفیدتون، به نظر بنده هم در طراحی مجتمع های توریستی زیبایی نقش مهمی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *