خانه پیش ساخته

ویلا معدل فرانسوی و انگلیسی : Villa   به ساختمانی گفته می‌شود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق و باغ می‌سازند. البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل  شهر را می‌دهد و خانه‌های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند.

 ویلا یک نوع ساختمان و یا ساخت و ساز است که می تواند پیش ساخته باشد  اما ویلا یک خانه شهری نیست! داشتن ویلا مخوصاً ویلای لوکس در شمال و آن شرایط مناطق  شمالی و خصوصاً نزدیک ساحل ، حس خوب با خودش دارد و احساس امنیت در مسافرت در منطقه ای که انتخابش کردید تا در آن به اقامت یا استراحت بپردازید.

ویلا و خانه باغ با ساختمان پیش ساخته

چرا ویلا و خانه باغ با ساختمان پیش ساخته

براساس آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی از ابتدای امسال برای زمین های کشاورزی و باغی کمتر از ۱۵۰۰ متر هیچ گونه مجوز ساخت خانه باغی صادر نمی شود، اما هستند افرادی که به طور غیر قانونی اقدام به ساخت این خانه ها می کنند.

یعنی ساخت هر گونه ساخت و ساز در داخل باغ همواره در معرض خطر قلع و قمع است پس بهتر است این ساختمان و یا اتاق داخل باغ از نوع پیش ساخته باشد تا عند الزوم قابلیت بر چیده شدن داشته باشد.

البته دلایل دیگری هم برای ساخت ویلا و خانه باغ باساختمان پیش ساخته وجود دارد :

الف-سرعت عمل

ب-سبکی سازه

ج-ضد زلزله بودن

د-بهداشتی بودن

ه-مدرن بودن

ویلا و خانه باغ با ساختمان پیش ساخته در استان اصفهان

گلدشت، کوشک، مرق، اصفهانک، زردنجان، چادگان از جمله مناطق اطراف شهر اصفهان هستند که بواسطه آب و هوای مطلوب موقعیت ساخت ویلا و خانه باغ در آنها فراهم است و به دلایلی که پیش تر از آن سخن رفت این ساخت و ساز بایستی با   ساختمان پیش ساخته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *