سامانه کارا

سامانه کارا بر اساس مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ابلاغیه های بانک مرکزی مبنی بر اعطای تسهیلات به طرح های اشتغال زای ذیل عنوان اشتغال فرا گیر و تصویب نامه هیئت محترم وزیران مبنی بر موضوع آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده منابع صندوق توسعه ملی در اختیار سرمایه گذاران و کار آفرینان قرار گرفته است.

سامانه کارا دارای دو بخش اصلی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و تسهیلات اشتغال فراگیر می باشد.

تسهیلات اشتغال فراگیر

متقاضیان تسهیلات اشتغال فراگیر باید طرح های خود را از طریق سامانه کارا به ثبت برسانند سپس  اعطای تسهیلات طرح باید به تایید دستگاه اجرایی ذی ربط، کار گروه اشتغال ( کمیته فنی ) استان و موسسات عامل برسند.

موسسات عامل پرداخت تسهیلات شامل بانک ملی، بانک سپه، بانک رفاه کارگران، بانک ملت، بانک صادرات، بانک تجارت، بانک توسعه تعاون و بانک کشاورزی می باشد.

یارانه سود تسهیلات بر پایه سود تسهیلات بانکی مصوب شورای عالی پول و اعتبار بین 2 تا 8 درصد می باشد.

ثبت نام در سامانه کارا

متقاضیان ثبت نام در سامانه کارا باید تمام شرایط بند ها و دستور العمل های اعلامی درج شده در سامانه را به دقت مطالعه کنند .

بر طبق گفته مسئولین امر قطعاً کسانی از تسهیلات اشتغال بهره مند می شوند که قواعد و شرایط اعلامی در سامانه را رعایت کنند و توسط دستگاه اجرایی مرتبط با طرح اشتغال، کمیته فنی و موسسه عامل پرداخت کننده تایید شوند.

قابل توجه سرمایه گذاران، تولید کنندگان و کارخانه داران :  دریافت هر گونه وام و تسهیلات جهت رونق تولید منجمله؛ تسهیلات اشتغال و غیره حق مسلم شما است ولی با توجه به سخت گیری های موجود در ارائه یک چنین تسهیلاتی به جا است در احقاق این حق از تجارب موسسات کار آزموده مسلط به امور حقوقی و طرح توجیهی استفاده کنید.  ما در خدمت متقاضیان ثبت نام سامانه کارا و برخورداری از تسهیلات آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *