طرح توجیهیِ وام

طرح توجیهییِ وام چیست ؟

طرح توجیهیِ وام یکی از تخصص های اصلی ما در حدود یک دهه بوده است. طرح توجیهی و گزارش امکان سنجی به طور خلاصه بر آوردی از همه هزینه ها و در آمد های ناشی از طرح است که نشان می دهد این طرح اجرای موفقیت آمیز دارد یا خیر ؟

طرح توجیهی و وام و تسهیلات تولید و کارخانه واژه هایی به هم گره خورده هستند؛ فی الواقع بانک در موقع اعطای تسهیلات و وام صنعت، کشاورزی و یا گردشگری از شما مدارکی می خواهد که منجمله آنها طرح توجیهی فنی و اقتصادی می باشد .

طرح توجیهی فنی و اقتصادی نشان می دهد که شما قادر به باز پرداخت وام و تسهیلات به بانک می باشد .

طرح توجیهی فنی و اقتصادی ویژه بانکها معمولاً باید با نرم افزار کامفار نگارش شده و دارای بخش های معرفی طرح ، بازار طرح و محاسبات مالی طرح شامل محاسبه سرمایه ثابت، سرمایه در گردش ، سود و زیان،  نقطه سر به سر، نرخ بازده داخلی … باشد.

طرح توجیهی فنی -اقتصادی عامل مهمی در موفقیت اجرای کسب و کار اعم از احداث کارخانه و تولید است.

طرح توجیهی فنی -اقتصادی عامل مهمی در موفقیت اجرای کسب و کار اعم از احداث کارخانه و تولید است.

طرح توجیهی وام در اصفهان :

با توجه به مرکزیت شرکت جهان پیوند آریا در شهر اصفهان- به عنوان یکی از قطب های مهم صنعت کشور و با وجود شهرک های صنعتی مختلف – چناچه جهت اخذ وام خود نیاز به نگارش طرح توجیهی فنی-اقتصادی دارید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

 طرح توجیهی رایگان و یا ارزان :

امروزه وب سایت های بسیاری هستند که طرح های توجیهی و یا امکان سنجی بسیاری را در خود جای داده اند و حتی محلی برای  دانلود طرح های توجیهی رایگان دارند .

البته شاید برای کسانی که با طرح توجیهی زیاد آشنایی ندارند این موضوع بدک هم نباشد ولی اگر کمی حرفه ای تر با طرح توجیهی برخورد شود موضوع فرق می کند.

باید دانست که هر طرح توجیهی در بدو امر از یک سری اطلاعات اولیه و پیش فرض هایی تشکیل شده است که هر گاه یکی یا چند تای آنها تغییر کند، ماهیت و نتایج حاصل از طرح توجیهی بالکل عوض می شود و حتی ممکن است طرحی که قبلا توجیه پذیر بوده دیگر توجیه پذیر نباشد !

اهمیت موضوع وقتی مشخص می شود که توجه شود، طرح توجیهی مبنای تصمیم گیری های مهمی مانند شروع یک کسب و کار است.

متقاضی محترم ! دقت کن !!! که نداشتن یک طرح توجیهی مناسب و بدتر از آن داشتن یک طرح توجیهی که برای کسب و کار دیگری و در زمان و مکان دیگری تهیه شده که مثلاً نشان می دهد طرح مورد نظر شما با مختصات موجود در آن طرح توجیه پذیر بوده و استناد به آن در طرح فعلی شما یعنی قبول یک شکست، بلی این دیگر ریسک تنها نیست.

بگذارید مثالی بزنم تا موضوع روشن تر شود، می خوام بدانم یک طرح خاص مثلاً تولید دستمال کاغذی و یا بسته بندی خشکبار توجیه پذیر است یا خیر ؟!

اگر فکر می کنید جواب من به این سوال صرف یک کلمه بلی یا خیر است؛ به کل در اشتباه هستید، من قبل از جواب دادن به یک چنین پرسشی هم زمان چند پرسش دیگر مانند اینکه ظرفیت طرح چقدر است؟ در چه محلی قرار است اجرا شود؟ برنامه و طرح فروش و یا مارکتینگ آن چیست؟ مطرح می کنم و معتقدم با تغییر هریک از این سوالات توجیه پذیری طرح می تواند بسیار متفاوت باشد.

طرح توجیهی برای بانک و اخذ وام و تسهیلات :

وقتی پای پرداخت وام و تسهیلاتی مانند وام سرمایه ثابت و یا وام سرمایه در گردش اعم از وام های خود اشتغالی، زود بازده،  اقتصاد مقاومتی و یا وام کارا و … در میان باشد؛ بانک ها نخستین چیزی که از شما طلب می کنند یک طرح توجیهی کامل و بی نقص می باشد.

طرح‌های توجیهی در نظام سیستم مالی و اعتباری بانک با دید متفاوتی ارزیابی و بررسی می‌شوند. چرا که ممکن برخی از بانک‌های استاندارد و فرمت‌های بخصوصی جهت ارزیابی طرح‌های توجیهی داشته باشند. بنابراین مهم است که مشاور شما در نگارش طرح توجیهی و اخذ وام با قوانین بانکها آشنایی داشته و طرح توجیهی را بر اساس آن نگارش کند.

طرح توجیهی وام طرح توجیهی است که با هدف اخذ تسهیلات و وام از بانک تهیه و ارائه می شود.

طرح توجیهی وام، طرح توجیهی است که با هدف اخذ تسهیلات و وام از بانک تهیه و ارائه می شود.

شرکت مشاور جهت تهیه گزارش توجیهی بانک صنعت و معدن  

شرکتهای مشاوران که متقاضی همکاری با بانک در حوزه های تهیه گزارش توجیهی و نظارت بر اجرای طرحهای متقاضیان دریافت تسهیلات می باشند، بایددارای شرایطی طبق آنچه در وب سایت رسمی این بانک آمده است باشند.

تذکر : لازم به ذکر است بانک صنعت و معدن هیچ شرکت مشاوری را تحت عنوان مشاور منتخب یا معتمد معرفی ننموده است و هرگونه استفاده شرکتهای مشاور از نام بانک، تحت عناوین مشاور منتخب یا معتمد بانک ممنوع بوده و در صورت استفاده، پیگرد قانونی خواهد داشت.

طرح توجیهی کامفار :

نرم ‌افزار کامفار وسیله ای  برای ارزیابی مالی پروژه ‌های سرمایه‌ گذاری است که توسط آن می‌توان شاخص ‌های مالی طرح را محاسبه و تحلیل نمود و تاثیر تغییرات هر یک از پارامترهای ورودی سیستم را بر فرآیند مالی طرح بررسی کرد و در نهایت درخصوص توجیه پذیری پروژه، تصمیم‌ گیری نمود.

به خروجی این نرم افزار طرح توجیهی تهیه شده با نرم افزار کامفار و یا طرح توجیهی کامفار گفته می شود. بیشتر در خصوص طرح توجیهی وام است که بانکها و موسسات مالی افراد را ملزم به نگارش طرح توجیهی خود  با نرم افزار کامفار می نمایند.

کامفار به انگلیسی : (Comfar Expert) نرم‌افزاری است که برای مطالعات اقتصاد مهندسی مانند امکان‌سنجی و طرح‌های توجیه فنی و اقتصادی، شبیه‌سازی و تحلیل فرآیندهای مالی بکار می‌رود. بانکها معمولاً تنها طرح های توجیهی نگارش شده توسط نرم افزار کامفار را مورد پذیرش قرار می دهند.

ملاک بانکها و موسسات مالی جهت تخصیص منابع و تامین مالی طرح‌های ایجادی :

اهلیت متقاضی، شاخص‌های مالی و اقتصادی مشخص و استاندارد، پروژه‌هایی با سود مناسب و ریسک کم با توجه به اولویت‌های سرمایه‌گذاری بانک و یا صندوق توسعه ملی دستور العمل ها، بخشنامه ها و ضوابط داخلی حاکم بانکها و موسسات مالی می باشد؛  برای نمونه می توانید رجوع کنید به ضوابط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ تسهیلات بلند مدت بانک صنعت و معدن.

طرح توجیهی وام که طرح توجیهی تنظیم شده توسط شرکت ها برای دریافت وام و تسهیلات تولید است  به صورت طبیعی ملاک بانکها و موسسات مالی  در تخصیص منابع مالی به طرح های مذکور می باشد .

 وثیقه جهت دریافت وام و تسهیلات :

یکی از  نکته ای مهم  که زمان دریافت وام باید به آن توجه شود، وثیقه است. هر کسب و کار باید برنامه های تضمینی برای سرمایه گذاری داشته باشند تا بانک با اعتماد و اطمینان بیشتری به آنها پول قرض بدهد. در واقع کارآفرین باید وثیقه لازم را نزد بانک قرار دهد. در این صورت ریسک اعطای وام برای بانک کاهش می یابد.

بحث وثیقه از جمله بحث های حقوقی است که در صورت آشنایی مشاور شما به قوانین بانکها هم در ابتدای مسیر و هم در طی کار می تواند راهکارهای مناسب به شما پیشنهاد داده و در طی فرایند اخذ وام و تسهیلات هم با چانه زنی با بانک شرایط مناسب تری را برای شما تسهیل می کند.

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک چیست ؟

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با هدف کمک به توسعه صنایع کوچک از طریق تضمین تا سقف ۳۰ میلیارد ریال و تا ۵۰% تخفیف کارمزد نسبت به بانک ها می باشد یکی از اقدامات آن ضمانت نامه اعتباری برای تسهیلات بانکی سرمایه ثابت و در گردش می باشد. چگونه در صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ثبت نام کنم ؟

طرح توجیهی وام و عضویت در کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی

ممکن است بانک در هنگام اعلام نیاز طرح توجیهی وام به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز وام و تسهیلات تولید به شما بگویید که مشاوری  طرح توجیهی شما را می نویسد، بایستی  عضو کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی باشد.

 هريك از شركتهايي كه به نحوي به عنوان مشاور سرمایه گذاری در رسته مطالعات امكان سنجي(  اقتصادي، فني و مالي و…) طرحهاي سرمایه گذاری و نظارت بر اجراي طرحها ومصرف صحیح منابع و سایر خدمات مشاوره سرمایه گذاری مورد نیاز مجریان طرح ها طبق ضوابط کانون فعاليت دارند مي توانند با پذیرش ضوابط و اساسنامه و آيين نامه هاي کانون به عضويت آن درآيند.

طرح توجیهیِ وام روستایی :

با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و به استناد آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری  با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پرداخت تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران کارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی از محل تلفیق منابع صندوق توسعه ملی با موسسات عامل انجام می شود .

طرح توجیهیِ وام اشتغال :

در راستای ایجاد شغلی پایدار دولت طرح های اشتغال زای بخش های خصوصی و تعاونی را که در چارچوب رسته های منتخب اشتغال فراگیر باشند، در قالب اعطای تسهیلات بانکی مورد حمایت قرار می دهد. طرح توجیهی وام اشتغال پس از انجام ثبت نام شما در سامانه کارا و تشکیل کارگروهای استان و شهرستان موقع معرفی به بانک عامل از شما خواسته می شود. نمونه طرح توجیهی سامانه کارا تنظیم شده توسط کادر فنی ما را می توانید با تماس با شرکت روئیت فرمایید.

طرح توجیهیِ وام صنایع دستی :

طرح توجیهیِ وام صنایع دستی در انواع رشته ها منجمله کارگاه های فرش دستباف، قلمزنی، خاتم کاری، مینا کاری، مسگری و … جهت بر خورداری از وام و تسهیلات مربوط به آنها بنا بر تقاضای متقاضی تهیه و ارائه می شود.

طرح توجیهیِ وام

طرح توجیهیِ وام

طرح توجیهیِ وام

طرح توجیهیِ وام

 

1 دیدگاه در “طرح توجیهیِ وام

  1. سعید رنگینی گفت:

    با سلام کارخامه ای با 4 هکتار زمین دوحلقه چاه عمیق سوله 1200 متر صنعتی و برق سه فاز تکمیل …. و مجوز صنایع باپروانه بهره برداری با بیش از چند میلیون دلار صادرات در زمینه چرم وسالامبور به علت نوسان بازار ده سال ورشکست شدم به دنبال اخذ تسحیلات و یا مشارکت در هر زمینه ای هستم کمکی به من میتوانید بکنید ? با سپاس 09195550433

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *