واردات مواد اولیه صنایع و کارخانجات

مواد اولیه

ماده اولیه یا ماده خام، به ماده‌ای گفته می‌شود که در کاربری انسان یا برای کاربری در صنعت به‌عنوان ماده پایه برای فرآوری محصولات و ساختمان‌ها بکار می‌رود.

ماده اولیه به ماده­ای اطلاق می­گردد که به عنوان ماده پایه برای فرآوری محصولات دارای پروانه­های بهداشتی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت مصرف واحدهای تولیدکننده و تحت نظارت مسئول فنی وارد و مصرف می­شود مواد اولیه بسته بندی از جمله انواع گرانولها، کاغذها، فویلها، پاکت ها و غیره نیز جز این گروه محسوب می شوند.

چگونه واردات مواد اولیه صنایع و کارخانجات  را از چین انجام دهیم ؟

اول از همه مطمئن شوید محصول و مواد اولیه ای که قصد واردات از چین دارید اجازه واردات دارد. شیوه، روش و چگونگی واردات مواد اولیه صنایع و کارخانجات  از چین به ایران مختص مواد اولیه نیست  و تقریبا در بین کالا ها و محصولات مختلف عمومیت دارد.

با توجه به این که چین یکی از بزرگترین تامین کنندگان وصادرکنندگان مواد اولیه به سراسر دنیا می باشد، اتصال به تولیدکنندگان، فروشندگان و تامین کنندگان چینی در بسیاری از مواقع ضروری می باشد که البته این موضوع مستلزم تجربه کافی می باشد.

واردات کالا از چین می تواند یکی از روش های مناسب برای تامین مواد اولیه کارخانجات و یا سایر خرید مواد اولیه باشد، به هر حال پیش از شروع واردات مواد اولیه از چین بایستی مراحل آن از جمله مذاکره با طرف تامین کنندگان چینی، اخذ پروفرم و بعد از آن ثبت سفارش، ارسال وجه بصورت حواله یوان و یا حواله دلار به چین،  عقد قرار داد معتبر بازرگانی با چین، حمل دریایی و یا حمل هوایی از چین به سمت مرز های ایران، ترخیص کالا از گمرکات ایران و … مطلع باشید.

 تجارت و بازرگانی اسلایدشو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *